Seret Mobile | חדשות טלוויזיה :: תרגיע: ביקורת פרק פתיחת העונה התשיעית
פרסומת

"תרגיע": ביקורת פרק פתיחת העונה התשיעית

מאת: |
תרגיע: ביקורת פרק פתיחת העונה התשיעית
לאחר ציפייה בת שש שנים לארי דיוויד שב להסתבך עם כל הסובבים אותו בזכות אופיו המיזנתרופי ופיו הגדול בעונה התשיעית והחדשה של "תרגיע". מה חשבנו על פרק פתיחת העונה?
שש שנים אחרי שהצליח להסתבך בתום העונה השמינית עם המאמי האמריקני הלאומי מייקל ג'יי פוקס ונאלץ לעבור לפריז, חוזר לארי דיוויד עם עונה חדשה ותשיעית במספר של "תרגיע", כאילו לא השתנה דבר וטוב שכך.

הפרק מתחיל בהצגת גופו המזדקן של דיוויד, נאבק בפתיחת מיכל סבון במקלחת, והעדות לשנים שעברו עליו ניכרות. אולם סצנה לאחר מכן הכל חוזר לשגרה כשלארי מצליח להיקלע לעוד ויכוח חסר תוחלת, הפעם לגבי פתיחת דלת לאישה לסבית. כהרגלו של התסריט המעגלי של הסדרה, כל פרט קטן, גורר תגובת שרשרת שסופה להתנקם בדיוויד עם סיום הפרק.בינתיים אנו מגלים כי בשנים שחלפו בין העונות דיוויד עבד על מחזה שכתב בשם "פתווה", המבוסס על גזר דין המוות שהעניק האייתולה חומייני באיראן על הסופר סלמאן רושדי בעקבות ספרו "פסוקי השטן". כעת דייוויד מוכן סוף סוף לצאת עם המחזה, שמעורר עניין רב בקרב המפיקים בברודווי לאור, אך הפה הגדול וחסר המעצורים של הקומיקאי ממשיך לסבך אותו פעם אחר פעם, כאשר בסוף הפרק הוא מאוים ע"י האייתולה מאיראן בגזר דין מוות בעקבות חיקוי שלו שביצע בתכנית של ג'ימי קימל.

כל קאסט הסדרה חוזר לעונה החדשה בהם חברו הטוב והסוכן האישי שלו ג'ף ואשתו סוזי, גרושתו שריל, שותפו לשעבר לדירה ליאון וחבריו ריצ'רד לואיס וטד דנסון בתפקיד עצמם, כאשר ייחודו של התסריט הוא בכך שהשחקנים מאלתרים את הטקסט על פי נקודות ציון שמעניק להם דיוויד. נקודות ההשקה בין חייו של דיוויד לדמותו המוקצנת מוסיפים עוד נדבך של עניין לסדרה ומספקים מעין הצצה מוקומנטרית לאופן בו היה רוצה לנהל את חייו אם המוסכמות החברתיות היו מאפשרות זאת.לטוב ולרע "תרגיע" לא השתנתה בהרבה עם השנים. מי שאהב את ההומור המיזנתרופי והקטנוני של דיוויד עוד מימי "סיינפלד" ופי כמה וכמה בתכנית בכיכובו, יזכה למנה גדושה מכך, כשדיוויד מיטיב למצוא את הנקודות הקטנות והמעצבנות שלא מוצאות חן בעיניו או לא תואמות לתפיסת עולמו ביחסים הבינאישיים ולדרוך עליהן טוב טוב תוך הסתכסכות עם כל חבריו ומכריו.

הרבה השוו את הישירות העוקצנית של דיוויד, הנוגדת את ההתנהגות הפוליטקלי-קורקט האמריקאית לזו של סמל התקופה דונלד טראמפ. אמנם חברי הקאסט מספרים כי דיוויד הדמוקרט הגיע חיוור לחלוטין לצילומים שהחלו יום לאחר בחירת טראמפ לנשיא, אך הלך הרוח שלו בסדרה אכן תואם במידה רבה את זו של היושב בקודקוד. הבעיה היא שכאשר מדובר בסדרה בדיונית המבוססת על הקצנה של דמותו כקומיקאי התוצאה לפעמים מצחיקה עד דמעות, לעומת זאת כשמדובר בדיבור הישיר וחסר הגבולות של נשיא ארה"ב נדמה כי הבדיחה היא על חשבוננו.

הסדרה "תרגיע" משודרת בערוץ yesOh החל מה-4.10 בשעה 22:00. פרק הבכורה עלה ב-yesVOD.

לביקורות סדרות נוספות: לחצו כאן
אלעד שלו
1סדרה מעולה איזה כייף שחזרה פרק פתיחה טוב. יניב בנימיני (36) | 04/10/2017 13:38:54
מעבר לאתר הרגיל
Seret.co.il :: פורטל הסרטים הישראלי Seret Mobile By© כל הזכויות שמורות לסרט - פורטל הסרטים הישראלי בע"מ